ירון ספקטור, שמאות מקרקעין בע"מ, מסביר מדוע חוק ההסדרים רחוק מלהיות בשורה אמיתית, ולמה אנחנו זקוקים לגיבור על או לפחות לפוליטיקאי מספיק אמיץ

אם נסתכל על הכותרות שמתפרסמות בתקופה האחרונה, ניתן יהיה לחשוב שחוק ההסדרים החדש עתיד לפתור את כל הבעיות של ענף הנדל"ן הישראלי. אבל בעידן הפייק ניוז, שבו כל כותרת הופכת ויראלית מבלי שאיש טורח לבדוק מה באמת אומרים הפרטים, מבט לעומק סעיפי החוק מבהיר כי גם במקרה הזה, הכותרות רחוקות מהמציאות.

הכלכלן והשמאי ירון ספקטור, מנכ"ל ובעלים של ירון ספקטור שמאות מקרקעין בע"מ, טוען בשיחה איתנו כי אין בחוק ההסדרים החדש לא בשורה ולא תוכנית ממשית, אלא הדבקה של רצף רעיונות בלתי סדורים שיחד אולי נשמעים טוב, אבל רחוקים מלהציע פתרון אמיתי.לפי ספקטור, הבעיה העיקרית של שוק הדיור היא ההיצע, שנחנק תחת הבירוקרטיה. אם זה לא מספיק, מוסיף ספקטור כי באווירת ה"שוחד, מרמה והפרת אמונים", הפוליטיקאים שלנו חוששים להיות מואשמים בשחיתות ולכן נמנעים מקבלת החלטות אמיתית.ספקטור מציג בפנינו את עליית המחירים הבלתי נמנעת, שרק צפויה ללכת ולהסלים, מציע פעולות דרמטיות לשיפור המצב ומתאר כיצד במצב הנוכחי, אפילו התחזיות שלנו מעודדות את עליית המחירים. הפתרון, מסכם ספקטור, יגיע רק בדמות פוליטיקאי אמיץ שלא מפחד להיות מואשם בשחיתות ומוכן לקחת החלטה וליזום שינוי אמיתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *